Historia stymulacji elektro-mięśniowej sięga 1791 roku od eksperymentu Luigiego Galvani, pioniera w bio-elektryczności i od tego czasu technologia stale się rozwija. Technologia EMS jest wykorzystywana przez NASA od lat 70. XX w. do szkolenia astronautów w środowiskach o zerowej grawitacji. Korzyści płynące z stymulacji całego ciała pomogły utrzymać je w doskonałej kondycji w przestrzeni kosmicznej, gdzie konwencjonalne ćwiczenia okazały się nieskuteczne z powodu braku grawitacji.

Przez ostatnie 30 lat technologia EMS była wykorzystywana do rehabilitacji i fizjoterapii. System EMS jest obecnie rozpoznawany na całym świecie, a jego zalety są szeroko stosowane, szczególnie w USA.

W ostatnim dziesięcioleciu korzystanie z technologii EMS przez profesjonalnych sportowców stopniowo wzrastało i jest to obecnie najnowszy trend w dziedzinie fitnessu.

Technologia EMS stymuluje mięśnie impulsami powodującymi ich skurcz i relaksację w taki sam sposób, jak konwencjonalne ćwiczenia. Treningu EMS aktywuje do 90% głównych mięśni twojego ciała, osiągając bardzo skuteczne rezultaty. Technologia tego typu to oszczędny w czasie, hiper efektywny trening, który zapewnia wszechstronny pozytywny wpływ na stan zdrowia i kondycję.